Компанія Roche була заснована у Швейцарії, Німеччині та Італії у 1896 році як одна з перших компаній з виробництва науково досліджуваних лікарських засобів. Швидкий вихід на міжнародний ринок став результатом роботи сміливого та завзятого засновника Roche Fritz Hoffmann, купця з Базеля.
Відтоді Roche використовує інноваційні та новітні технології для розвитку медицини та допомоги пацієнтам у продовженні та покращенні життя. Ця мета не змінилась, але Roche постійно вдосконалювалась для досягнення цієї мети.
Компанія F. Hofmann-La Roche & Co була заснована 1 жовтня 1896 року у Базелі, Швейцарія. Засновник компанії, Fritz Hoffmann, пообіцяв допомогти змінити сферу охорони здоров’я після того, як на власні очі побачив руйнівні наслідки спалаху холери у Гамбурзі. Він був впевнений, що лікарські засоби необхідно виготовляти в умовах реального виробництва та розповсюджувати на міжнародному рівні.
Roche виходить на міжнародний ринок, а персонал компанії налічує понад 700 працівників. До 1912 року філіали компанії були засновані на трьох континентах та у дев’яти країнах: Швейцарія, Японія, Франція, Росія, Італія, Німеччина, Англія та США.
Безрецептурний сироп від кашлю від компанії Roche майже миттєво став популярним. Випущений у 1898 році, він став першим бестселером компанії, залишаючись на ринку протягом 60 років та наставляючи компанію на шлях майбутніх звершень.
Перша світова війна та громадянська війна в Росії стають причиною глибокої фінансової кризи компанії. Roche стає закритою акціонерною компанією, щоб зберегти стабільність. Через рік Roche оплакує смерть свого засновника Fritz Hoffmann. Його наступником став Emil C. Barell, який посилює наукову орієнтацію бізнесу після вступу на посаду.
Alice Keller, 30-річна уродженка Базеля, є першою жінкою-головним менеджером Roche. У 1925 році вона сідає на корабель до Токіо, де розташований філіал Roche. Alice продовжує просуватися по кар’єрних сходах та, повернувшись до Швейцарії у 1939 році, стає керівником вищої ланки – це стало сенсаційним досягненням для того часу.
Hilde Pfaltz приєднується до інституту ф армакології Roche, який невдовзі очолює. Саме тут вона вводить ряд нововведень, зокрема типові випробування нових лікарських засобів на тератогенність. У 1940 році Pfaltz стає першою офіційною жінкою-лікарем Roche.
Tadeusz Reichstein, хімік польсько-швейцарського походження, відкрив метод синтезу вітаміну С після п’ятирічних досліджень. Це одні з перших лікарських засобів масового асортименту, вироблених у стерильному середовищі, безпечних та у правильних дозуваннях, а також доступних у продажу. Roche стає провідним пос тачальником вітамінів, а це один із перших кроків компанії в сфері біотехнологій.
Розробивши новаторську програму обстеження на виявлення онкологічних захворювань, компанія виходить на шлях, який назавжди змінює курс лікування раку. Новаторські дослідження вченого Roche Robert Duschinsky (див. зображення) та біохіміка Charles Heidelberge ще більше позиціонують Roche в якості лідера у сфері онкології, а їхні відкриття зрештою змінюють спосіб боротьби з різними типами раку, включаючи рак товстої кишки, молочної залози та шлунка.
Започаткований у 1920-х роках, малий бізнес Roche з діагностичних реактивів не був задіяний, а у 1966 році компанія прийняла рішення створити відповідний відділ з виробництва діагностичних хімікатів та приладів. У 1968 році нові придбання внесли надпріоритетну інформацію у такі сфери, як електроніка та інженерія.
У період з 1968 по 1972 рік Roche розширює свій потенціал у незалежних дослідженнях, відкривши кілька науково-дослідницьких центрів: Інститут молекулярної біології Roche у Натлі, Нью-Джерсі у 1968 році, Базельський інститут імунології у 1969 році та науково-дослідницький центр Ніппон у Кумакарі, Японія у 1972 році.
У 1979 році Roche продовжує виходити на ринок. Roche Nutley співпрацює з біотехнологічною компанією Genentech, що розташована в Сан-Франциско, щоб допомогти у розробці процесу виробництва інтерферону для лікування основних захворювань, таких як гепатит, розсіяний склероз та рак. При цьому відділ діагностики продовжує виходити на ринок.
У 1984 році Niels Kaj Jerne, перший директор Базельського інституту імунології, отримав Нобелівську премію з медицини за фундаментальну працю у сфері імунології.
У 1987 році Susumu Tonegawa, дослідник Базельського інституту імунології (1972-1981), отримав Нобелівську премію з медицини за роботу над сегментами генів антитіл. Його фундаментальні відкриття прокладають шлях до виробництва гуманізованих антитіл.
Для посилення своєї направленості на сферу охороні здоров’я Roche змінює стратегію. Вона відмовляється від двох напрямків – парфумерії та ароматизаторів у 1999 році та вітамінів та чистих хімікатів у 2002 році – для подальшого розвитку та зосередження на відділах лікарських засобів та діагностики. Поєднуючи сильні сторони та досвід обох відділів, Roche віддає перевагу інноваційним рішенням, які охоплюють весь шлях у сфері охорони здоров’я. Компанія починає відігравати важливішу роль у формуванні майбутнього персоналізованої медичної допомоги.
У середині 1990-х років було розроблено ряд інноваційних лікарських засобів для лікування раку, які здійснили революцію у сфері онкології та дали пацієнтам надію на виліковування.
Протягом 1990-х років відділ діагностики випускає серію принципово нових виробів у різних сферах медичних обстежень. Серед них – перший у світі автоматизований лабораторно-діагностичний пристрій, прилад, який дозволяє проводити одночасно кілька тестів – це є революцією у сфері діагностики. У 1997 році Roche купує компанію Boehringer Mannheim та стає світовим лідером у сфері діагностики in vitro, а також провідною компанією у сфері лікування діабету.
Roche та Chugai вступають в альянс для створення науково-дослідницької фармацевтичної компанії в Японії. Нове підприємство під назвою Chugai Pharmaceutical Co., Ltd є компанією яка утворилась завдяки злиттю Nippon Roche та Chugai. Вона спеціалізується на рецептурних лікарських засобах з біотехнологічними властивостями.
Після придбання 60 % акцій Genentech у 1990 році, Roche купує решту акцій Genentech у 2009 році, офіційно об’єднавши два фармацевтичних гіганти. Їхні об’єднані портфоліо роблять їх найбільшою у світі біотехнологічної компанії, яка використовує генетичну інформацію людини для розробки лікарських засобів для пацієнтів із серйозними або загрозливими для життя захворюваннями. Злиття також надає Roche доступ до асортименту лікарських засобів та наукових досліджень, об’єднуючи довгу історію наукової майстерності Genentech та Roche, а також забезпечуючи грошову підтримку та глобальні ринкові партнерства.
Після трьох десятиліть лікування раку, Roche швидко прогресує у сфері молекулярної біології для розширення портфолію та розробки методів лікування у таких сферах, як нейробіологія, розсіяний склероз, офтальмологія та гематологія.
Стикаючись із постійно зростаючими обсягами даних, новими способ ами їх структурування та використання, а також розвитком машинного навчання та штучного інтелекту, Roche об’єднується з фахівцями у цій сфері. У 2018 році Roche придбала компанії Flatiron Health, лідера з обробки клінічних даних, та Foundation Medicine, одну з найбільших у світі геномних баз даних щодо раку та фахівця з профілювання геному. Ці придбання дозволяють Roche глибше зрозуміти індивідуалізовану медицину, наближаючи нас до персоналізованої медичної допомоги.
Roche купує компанію Spark Therapeutics, розташовану у Філадельфії, яка спеціалізується на лікуванні генетичних захворювань. Разом вони можуть краще зрозуміти геном людини та генетичні ано малії дл розробки індивідуальних проривних методів лікування для хворих на дуже специфічні генетичні захворювання, націлюючись на першопричини.
Глобальний спалах коронавірусу у 2020 році став новим викликом для Roche. Забезпечення безпеки працівників є головною метою компанії, але підтримка виробництва основних лікарських засобів має вирішальне значення для того, щоб пацієнти отримували життєво важливі лікарські засоби та розчини. Компанії вдається розробляти точні експрес-тести на COVID-19, водночас вона продовжує розробляти нові інноваційні лікарські засоби для лікування багатьох захворювань.
Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.